جمهوری اسلامی تسلیم سندهایی مانند سند۲۰۳۰یونسکو نخواهد شد/از شورای عالی انقلاب فرهنگی گله مندم

این سند ۲۰۳۰ یونسکو و از این‌ قبیل، چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند زیر اینها شانه قرار بدهد و تسلیم شود.

به مناسبت هفته معلم، جمعی از معلمان، فرهنگیان و دانشجویان دانشگاه‌ فرهنگیان، صبح امروز (یکشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

این دیدار هم‌اکنون با بیانات رهبر انقلاب در حال برگزاری است.

رهبرانقلاب، امروز در دیدار معلمان فرمودند: این سند ۲۰۳۰ یونسکو و از این‌ قبیل، چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند زیر اینها شانه قرار بدهد و تسلیم شود.

ایشان افزودند: به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی که قطعاً تحت نفوذ قدرت‌های دنیاست، این حق را داشته باشه که برای ملتهای دنیا با فرهنگهای مختلف، تکلیف مشخص کند؟

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: اصل کار غلط است. اینکه ما برویم سندی را امضا کنیم و بعد هم بیایم بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ نخیر! مطلقاً مجاز نیست؛ ما اعلام کردیم.

ایشان گفتند: بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مند هستم. آنها باید مراقبت میکردند و نباید میگذاشتند که کار به اینجا بکشد که ما بیاییم و جلوی این کار را بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است.

حضور در انتخابات، حفظ اقتدار و اُبهت و مصونیت کشور است/ اگر حضور مردم باشد، دشمن هیچ غلطی نمیتواند بکند

رهبرانقلاب تصریح کردند: اگر میخواهید این احساس و عظمت و مصونیت باقی بماند برای ما، باید در انتخابات شرکت کنید. اگر میخواهید نظام جمهوری اسلامی اقتدار خودش را در چشم جهانیان -چه دشمن چه دوست- حفظ بکند باید شرکت کنید. حضور در انتخابات، حفظ اقتدار و اُبهت و مصونیت کشور است.

ایشان گفتند: مهم نیست به چه کسی رأی میدهیم. مهم این است که همه بیایند و باشند. نشان بدهند که حاضرند از اسلام و جمهوری اسلامی دفاع کنند. اگر چنانچه این همت و اراده با همین شدت و ابهتی که وجود دارد ادامه پیدا کند، دشمن هرگز هیچ غلطی در مقابل کشور نخواهد توانست بکند.

هیبت جمهوری اسلامی ناشی از امثال من نیست/آن چیزی که مانع دشمنی میشود ترس از یک کشور هشتاد میلیونی است

رهبرانقلاب تصریح کرد: آنچه برای اداره و حفظ و منافع ملت به‌صورت فوری و فوتی لازم است، حضور مردم است. حضور مردم است که گره گشاست. حضور مردم است که دشمنان را از هیبت جمهوری اسلامی میترساند.

ایشان فرمودند: جمهوری اسلامی در چشم دشمنانش هیبت دارد؛ این هیبت ناشی از امثال حقیر است؟ ابداً؛ این ناشی از مردم و حضور مردمی است. ناشی از عواطف و احساسات مردمی است. من این را میگویم. نیایند حرفی را که بنده به صراحت بیان کردم تحریف کنند و بگویند مراد فلانی این است که حضور مردم دولتی را سر کار می‌آورد، که آن دولت… نه آقا؛ دولتها تأثیری ندارند. یادتان رفته در دهه‌ی هفتاد؟ یکی از دولتهای اروپایی رئیس‌جمهور ما را متهم کرد و به دادگاه احضار کرد؟ با آنکه با آن دولت اظهار دوستی میشد و مرتب نامه نگاری میشد. همان دولت رئیس‌جمهور ما را احضار کرد؛ تو دهنش زدیم که عقب نشست. اگر تو دهنش نمیزدیم عقب نمی‌نشست.

رهبر انقلاب گفتند: دشمن، دشمن است. این دولت و آن دولت ندارد. دشمن اگر بتواند زهرش را میریزد. ملاحظه هیچکس هم نمیکند. ملاحظه لفاظی و زبان‌بازی و موضع‌گیری سیاسی را هم نمیکند. آن چیزی که مانع دشمنی میشود ترس از حضور مردم است. چون میترسد یک کشور هشتاد میلیونی جلویش بایستد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *